Business Marketer - marketing B2B od teorii do praktyki

Jak planować zintegrowane działania marketingowo - sprzedażowe na rok 2023

September 13, 2022 Łukasz Kosuniak, autor książki "ABC Marketingu B2B" Season 3 Episode 128
Business Marketer - marketing B2B od teorii do praktyki
Jak planować zintegrowane działania marketingowo - sprzedażowe na rok 2023
Wspieraj podcast i otrzymujj więcej materiałów
Extra treści dla wspierających podcast
Starting at $4/month Subscribe
Show Notes

W 128 odcinku podcastu Business Marketer zajmiemy się planowaniem. Wiem, zazwyczaj do działanie na ostatni kwartał, ale ponieważ proponuję Ci trochę inne podejście, chciałbym Ci dać trochę więcej czasu na ocenę, czy warto tę metodę zastosować w Twojej firmie.

Często uczestnicząc z tworzeniu planów i strategii marketingowych zauważam, że są one tworzone w oderwaniu od działań sprzedażowych. Oczywiście oficjalnie wszystko jest zintegrowane i omówione, ale wchodząc w szczegóły widać ciągle podejście silosowe.

Moim zdaniem jedną z przyczyn jest planowanie w oderwaniu od wspólnych celow i założenie, że są działania czysto marketingowe i czysto sprzedażowe. Moim zdaniem tak nie jest. Ale żeby to zauważyć, trzeba od ogólnych planów przejść na etap procesów - bo tam te powiązania są widoczne.

Dlatego dziś opowiem Ci o planowaniu metodą GPS - Goals, Processes, Skills, którą opracowałem na potrzeby tworzenia i realizacji zintegrowanych strategii marketingowo - sprzedażowych na rynku B2B.

Ten odcinek po raz pierwszy ma swoją wersję video, w której oprócz mojej gadającej głowy zobaczysz też jak korzystam z mindmapy stworzonej dla tego odcinka. Jest też dodatkowy materiał, w którym pokazuję przykładowe tabele celów, procesów, zadań i kompetencji.

Materiał video zazwyczaj ląduje trochę później, dlatego warto śledzić mój profil LinkedIn, tam będę informował o nowych filmach.

W kolejnych odcinkach opowiem w szczegółach jak projektować i planować procesy marketingowo - sprzedażowe oraz jak mapować procesy z kompetencjami.

Polecam Ci też przesłuchanie dwóch odcinków, w których opowiadam o procesach marketingowych:

A jeżeli szukasz wsparcia w ułożeniu lub optymalizacji procesów marketingu B2B w Twojej firmie, odezwij się do mnie na adres: lukasz.kosuniak@businessmarketer.pl


Support the show


Po więcej materiałów o marketingu B2B zapraszam na mój blog: https://businessmarketer.pl