Business Marketer - marketing B2B od teorii do praktyki

Jakich treści potrzebujesz, aby skutecznie generować leady?

November 21, 2023 Łukasz Kosuniak Season 6 Episode 167
Business Marketer - marketing B2B od teorii do praktyki
Jakich treści potrzebujesz, aby skutecznie generować leady?
Wspieraj podcast i otrzymujj więcej materiałów
Extra treści dla wspierających podcast
Starting at $4/month Subscribe
Show Notes

W tym odcinku podcastu "Business Marketer", prowadzący Łukasz Kosumiak kontynuuje serię poświęconą generowaniu leadów B2B, skupiając się na roli i planowaniu treści. Łukasz podkreśla znaczenie strategicznego podejścia do tworzenia treści, które są kluczowe na każdym etapie ścieżki decyzyjnej klienta. Omawia, jak treści mogą wpływać na budowę marki i utrzymanie klientów, a także jak różnią się w zależności od profilu odbiorcy – od dyrektora finansowego po osobę inicjującą proces decyzyjny.

Podcast szczegółowo przygląda się różnym etapom lejka marketingowego, od budowania świadomości, przez angażowanie i konwersję, aż po utrzymanie klienta. Łukasz przedstawia praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia treści na każdym z tych etapów, uwzględniając zarówno treści informacyjne, jak i te mające na celu przekonanie i edukację klienta.

Podkreśla również wagę zrozumienia obiekcji klientów i tworzenia treści, które odpowiadają na te wyzwania. Przedstawia też, jak wykorzystać narzędzia takie jak "They  Ask You Answer" do identyfikacji kluczowych pytań i obiekcji klientów.

Łukasz zwraca uwagę na znaczenie formatu treści i dostosowywania go do preferencji odbiorców oraz etapu procesu decyzyjnego, podkreślając rolę webinarów, podcastów, artykułów i innych materiałów edukacyjnych. Na koniec, przedstawia praktyczne narzędzia do planowania treści, w tym matrycę strategii treści, która pomaga w systematycznym zarządzaniu treściami na różnych etapach ścieżki klienta.

Materiały uzupełniające:

Poczytaj o matrycy treści i pobierz przykładową matrycę na stronie: Co to jest matryca strategii treści - Business Marketer

Odcinki o podobnej tematyce:
9 sposobów na skuteczne generowanie leadów marketingowych
Jak generować leady z wykorzystaniem content marketingu w B2B?
Jak zwiększyć jakość leadów marketingowych B2B. Sześć praktycznych metod

Support the show


Po więcej materiałów o marketingu B2B zapraszam na mój blog: https://businessmarketer.pl
Masz pomysł na odcinek podcastu? Napisz do mnie: lukasz.kosuniak@businessmarketer.pl