Business Marketer - marketing B2B od teorii do praktyki

Jak tworzyć przydatne i bardzo skuteczne treści metodą "Jobs to be done"? Przykłady

June 08, 2021 Łukasz Kosuniak Season 2 Episode 76
Business Marketer - marketing B2B od teorii do praktyki
Jak tworzyć przydatne i bardzo skuteczne treści metodą "Jobs to be done"? Przykłady
Wspieraj podcast i otrzymujj więcej materiałów
Extra treści dla wspierających podcast
Starting at $4/month Subscribe
Show Notes

W 76tym odcinku podcastu Business Marketer, opowiem o metodzie, która pomaga tworzyć bardzo skuteczne treści marketingowe i sprzedażowe.

Sekret tej skuteczności kryje się w użyteczności tych treści. Ponieważ zawodowo zajmuję się budowaniem strategii treści, szukałem metody, która sprawi, że moi klienci zaczną tworzyć treści, które pozwolą im pozyskiwać leady, które zamienią się w sprzedaż.

Jakiś czas temu natrafiłem na metodę „Jobs to be done”, opracowaną przez profesora Claytona Christensena. Metoda ta została opisana w książce „Competing Against the Luck” i w zasadzie nie była zaprojektowana na potrzeby marketingu. 

Metoda ta pomaga przetestować innowacje produktowe czy związane z modelami biznesowymi zanim zostaną one wprowadzone na rynek. Korzysta z niej wiele firm z listy Fortune 500, między innymi Intel.

Ja zaadoptowałem tę metodę, ponieważ w naszym przypadku produktem są treści. Dzięki temu, że określamy konkretne zadania, jakie stoją przed decydentami po stronie klienta, możemy opracować materiały, które są dla nich użyteczne.

Z tego odcinka dowiesz się między innymi:

  • Jak określić zadania klientów?
  • Dlaczego użyteczne treści są skutecznymi narzędziami marketingu i sprzedaży?
  • Jakie treści można stworzyć na poszczególnych etapach procesu decyzyjnego?
  • Poznasz konkretne przykłady materiałów tworzonych według tej metody.

Inne odcinki podcastu, w których nawiązuję do tej metody:


Zapraszam na kanał YouTube  - Business Toolbox, w którym prezentuję ciekawe narzędzia usprawniające pracę w marketingu i sprzedaży B2B

https://www.youtube.com/channel/UCIOvSxuW9fbdao-qUwpCnrgJeżeli szukasz praktycznego szkolenia na temat tworzenia strategii treści w marketingu B2B dla siebie lub swojego zespołu, napisz do mnie na adres lukasz.kosuniak@growconsulting.eu


Jeżeli interesujesz się social sellingiem, sprawdź moją nową książkę "To jest social selling" na stronie https://www.tojestsocialselling.pl/.
„To jest social selling” to pierwszy kompletny przewodnik po sposobach i narzędziach wykorzystywanych do wdrażania działań socialsellingowych w firmach nastawionych na klienta biznesowego.

Jeżeli chcesz otrzymywać na inofrmacje o nowych podcastach, webinarach, e-bookach i szkoleniach, zasubskrybuj tygodnik BusinessMarketer a dodatkowo otrzymasz rozbudowany pakiet 15 materiałów o marketingu B2B.

Książkę "ABC Marketingu B2B" w formie tekstowej - elektronicznej i papierowej znajdziesz na stronie http://abcmarketingub2b.pl

Zapraszam na stronę http://growconsulting.eu gdzie znajdzi

Support the show


Po więcej materiałów o marketingu B2B zapraszam na mój blog: https://businessmarketer.pl