Business Marketer - marketing B2B od teorii do praktyki

Czy zlecać agencjom tworzenie treści marketingowych?

June 24, 2021 Łukasz Kosuniak, autor książki "ABC Marketingu B2B" Season 2 Episode 78
Business Marketer - marketing B2B od teorii do praktyki
Czy zlecać agencjom tworzenie treści marketingowych?
Show Notes

W 78 odcinku podcastu Business Marketer odpowiadam na pytanie, czy warto zlecać agencjom tworzenie treści marketingowych i sprzedażowych.

Słyszę to pytanie dość często, dlatego postanowiłem nagrać osobny odcinek podcastu. Zazwyczaj rozmowa na ten temat zaczyna się od niezadowolenia klienta z jakości i skuteczności treści, jakie dostarcza im agencja. Często klientów używają słów takich jak „płaskie treści”, „nadmiernie zoptymalizowane pod SEO”, „wodolejstwo”.

Tylko, czy to jest wina agencji? Czy jest możliwe tworzenie wartościowych pogłębionych treści przez firmę zewnętrzną?

W podcaście proponuję podział zadań na działania wewnętrzne i te które można zlecić agencji.

Zwracam też uwagę na jakość materiału, który dostaje agencja, która ma z tego stworzyć treści. Jeżeli baza do treści jest merytorycznie słaba, agencja zazwyczaj nie podniesie wartości merytorycznej tego materiału.

W podcaście podpowiadam też między innymi:

 - Kiedy – do jakich czynności warto zatrudniać agencję, a jakie lepiej wykonywać samodzielnie

 - Czego oczekiwać od agencji i jak zapewnić maksymalną jakość tworzonych przez nią treści

 - Jak współpracować z wewnętrznymi ekspertami, aby chcieli się angażować w proces tworzenia treści

 - jakich błędów unikać we współpracy z agencjami contentowymi

Zapraszam na kanał YouTube  - Business Toolbox, w którym prezentuję ciekawe narzędzia usprawniające pracę w marketingu i sprzedaży B2B

https://www.youtube.com/channel/UCIOvSxuW9fbdao-qUwpCnrgJeżeli szukasz praktycznego szkolenia na temat tworzenia strategii treści w marketingu B2B dla siebie lub swojego zespołu, napisz do mnie na adres [email protected] 


Jeżeli interesujesz się social sellingiem, sprawdź moją nową książkę "To jest social selling" na stronie https://www.tojestsocialselling.pl/.
„To jest social selling” to pierwszy kompletny przewodnik po sposobach i narzędziach wykorzystywanych do wdrażania działań socialsellingowych w firmach nastawionych na klienta biznesowego.

Jeżeli chcesz otrzymywać na inofrmacje o nowych podcastach, webinarach, e-bookach i szkoleniach, zasubskrybuj tygodnik BusinessMarketer a dodatkowo otrzymasz rozbudowany pakiet 15 materiałów o marketingu B2B.

Książkę "ABC Marketingu B2B" w formie tekstowej - elektronicznej i papierowej znajdziesz na stronie http://abcmarketingub2b.pl

Zapraszam na stronę http://growconsulting.eu gdzie znajdziesz ofertę naszych usług doradczych.

All content © 2021 Business Marketer - marketing B2B od teorii do praktyki.